Wycieczka do Warszawy

14 kwietnia 2022

W dniu 11 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy dla wszystkich osób, które wygrały w konkursie „Dąbrowa Górnicza Przyszłości”. Dzięki fundatorowi wydarzenia, Panu Posłowi na Sejm RP Robertowi Warwasowi, nagroda okazała się niezwykle dla wszystkich cenna i ciekawa.

Naszym głównym przystankiem było zwiedzanie budynku Sejmu Rzeczypospolitej. W trakcie wizyty uzdolniona młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda sala plenarna, słynne schody sejmowe, a także oblegane często przez reporterów korytarze, co stanowiło dla uczniów doskonałą i niepowtarzalną lekcję historii i wiedzy o społeczeństwie. Pani przewodnik zapoznała nas z ciekawostkami dotyczącymi codziennej pracy posłów. Zwiedzanie sejmu zakończyliśmy wspólnym obiadem i deserem w restauracji sejmowej. Następnie czekały na nas – wizyta na Stadionie Narodowym oraz spacer po warszawskiej Starówce.

Wszystkim uczestnikom wycieczki serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie, a Panu Posłowi dziękujemy raz jeszcze za zorganizowanie tego wspaniałego, wspólnego spotkania.
 
Zapraszamy do naszej galerii!