Dzień Dziecka w NEMO

10 czerwca 2012

6 czerwca 2012 roku Stowarzyszenie TPD zorganizowało Dzień Dziecka w Parku Wodnym „NEMO”. W wydarzeniu wzięło udział 100 osób niepełnosprawnych z Dąbrowy Górniczej wraz z opiekunami. Uczestnikami tej imprezy były dzieci i młodzież ze szkół specjalnych i klas integracyjnych. W wydarzeniu brali udział również wolontariusze z Gimnazjum nr 1 i 4, nauczyciele oraz rodzice wraz z opiekunami dzieci.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne występy artystyczne, m.in.: występ zespołu afrykańskiego z ZSS nr 5 „Iłanda”, występy i prezentacje młodzieży z Gimnazjum nr 1 i 4 z Dąbrowy Górniczej. W organizowanej przez nas imprezie nie mogło zabraknąć znamienitych gości, towarzyszyli nam w tym dniu m.in.: Bożena Borowiec – z-ca dyrektora MOPS, Zdzisława Krygier – z-ca naczelnika Wydziału Zdrowia UM Dąbrowa Górnicza, Alina Witas-Krzan – sponsor i zarazem reprezentant firmy Johnson Electric Poland Sp. z o.o., Katarzyna Redo – prokurent Parku Wodnego „NEMO”.

W ramach organizowanej imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in.:  z basenu, kręgli, a także poczęstunku.

Impreza została zrealizowana dzięki dotacji z PFRON oraz dzięki środkom własnym TPD.