Podsumowanie „Akcji Lato 2013”

21 września 2013

Wakacyjny czas już dawno za nami, jednak warto dokonać podsumowania naszej działalności w okresie tegorocznego lata, gdyż to był kolejny bardzo udany sezon.

W ramach Akcji Lato 2013 pod patronatem TPD w Dąbrowie Górniczej ponad 150 dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta i okolic Zagłębia uczestniczyło w zorganizowanych przez Oddział wyjazdach kolonijnych i obozach młodzieżowych.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję korzystać z kąpieli morskich i słonecznych podczas pobytu w Pogorzelicy oraz we Włoszech i Bułgarii, a także oddychać świeżym górskim powietrzem podczas dwóch turnusów kolonijnych w Wiśle.

     

Każdy zorganizowany pobyt pozwolił naszym milusińskim nie tylko nabrać sił do pracy i nauki w nowym roku szkolnym, ale także pogłębić wiedzę podczas organizowanych wyjazdów i wycieczek.

Uczestnicy kolonii w Pogorzelicy mieli możliwość zwiedzić Woliński Park Narodowy oraz okoliczne miejscowości Pomorza zachodniego. Koloniści przebywający w Wiśle zwiedzali okolicę kolejką, wjechali na skocznię Adama Małysza oraz przebyli Małą Pętlę Beskidzką. Warto zaznaczyć, iż 10 uczestników miało możliwość skorzystania z całkowicie bezpłatnego pobytu, dzięki wsparciu prywatnego darczyńcy.

Sporo wrażeń i atrakcji doznali obozowicze przebywający we Włoszech, gdyż mieli niepowtarzalną okazję podziwiać zabytki „wiecznego miasta” – Rzym, a także poczuć niespotykany nigdzie więcej klimat, jaki znajdujemy w Wenecji.  Kąpieli wodnych i morskich nad brzegami Adriatyku obozowicze zażywali w malowniczym kurorcie Cesenatico. Pobyt nad Morzem Czarnym zaowocował poznaniem specyficznej kultury Bałkanów oraz najpiękniejszych historycznie miast w Bułgarii.  Obozowicze zachwycili się niepowtarzalnym urokiem plaż Sozopola i Słonecznego Brzegu, odbyli rejs statkiem po zatoce oraz rzeką Rapotamo, a także zwiedzili zabytki starego Nesebaru.

Dla przypomnienia tych radosnych chwil, zamieszczamy więcej zdjęć z Pogorzelicy i Wisły.

Do zobaczenia za rok!