Wycieczka do Sztolni – Dzień Dziecka z TPD

25 czerwca 2018

12 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Dziecka TPD zorganizowało całodzienną wycieczkę do Sztolni „Luiza” w Zabrzu. Uczestnikami  byli wybrani uczniowie z różnych szkół, z Dąbrowy Górniczej.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na 4 grupy. Każda grupa miała swojego przewodnika i razem z nim zwiedzaliśmy sztolnię. Nasza podróż rozpoczęła  się w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej i to był  dopiero początek przygody. Później zjechaliśmy do sztolni i tam  czekała na nas jedyna w swoim rodzaju trasa geocachingowa! Dzięki niej poznaje się najważniejsze skały osadowe i różne rodzaje węgla kamiennego, a także proces ich tworzenia i wydobywania, a wszystko to w przyjemnej i ciekawej atmosferze zabawy. Razem przeszliśmy trasę „Poszukiwaczy skarbów”.  Celem było odnalezienie 10 skrzynek. Na końcu trasy czekała na nas nagroda.

Po wyjechaniu windą na powierzchnię byliśmy w Parku 12 C.

Park 12 C to interaktywna wystawa składająca się z urządzeń i wynalazków wykorzystujących siłę czterech żywiołów.

Pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do Dąbrowy Górniczej.

W zorganizowaniu wycieczki pomogli nasi sponsorzy.

Dziękujemy Dąbrowskim Wodociągom, dzięki którym zakupiliśmy bilety do Sztolni oraz pani poseł Beacie Małeckiej-Liberze i panu radnemu Edwardowi Boberowi za ufundowanie słodyczy dla uczestników wycieczki.