Wycieczka z okazji Mikołajek

11 grudnia 2018

W dniach 8 – 9 grudnia odbyliśmy wycieczkę do Brennej. Wycieczka była zorganizowana z ramienia TPD dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wraz z opiekunami oraz wychowawcami.

Mikołajki w górach obfitowały w liczne wydarzenia. Zaraz po przyjeździe wybraliśmy się na długi spacer. Zwiedziliśmy Kościół, starą karczmę aż dotarliśmy do punktu widokowego, skąd rozciągała się piękna panorama gór.
Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak mimo to udało nam się spędzić miły wieczór przy zabawach i grach sportowych, a także przy ognisku. Specjalnie dla nas otwarto karczmę nieopodal ośrodka, gdzie mogliśmy się osłonić przed zimną aurą. Czas umilała nam góralska muzyka i śpiewy.

Zwieńczeniem naszej wycieczki była natomiast wizyta w muzeum Zofii Kossak i zwiedzanie zespołu dworskiego z XVIII wieku w Górkach Wielkich. Obecnie placówka jest oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. W muzeum mogliśmy podziwiać zarówno archiwalne zdjęcia, obrazy Kossaków, jak i rodzinne pamiątki, rękopisy i maszynopisy polskiej pisarki.