Wyjazdy zagraniczne!

7 września 2015

Podczas tegorocznych wakacji ruszyliśmy na podbój Grecji oraz już czwarty raz gościliśmy w Bułgarii – młodzież uczestniczyła w wielu atrakcjach turystycznych oraz przywiozła moc gorących i nowych wrażeń.

GORĄCA RIVIERA OLIMPIJSKA, CZYLI JAK BYŁO W GRECJI!!!!

Nei Pori u stóp góry Olimp, to przeurocze miasteczko, w którym młodzież spędziła wiele niezapomnianych chwil, mogąc 111_4758skorzystać z kąpieli morskich i plażowania u brzegu Morza Egejskiego. Podczas pobytu odbyły się także fakultatywne wycieczki do Aten, gdzie obozowicze zwiedzili starożytne wzgórze świątynne na Akropolu oraz wyspę Skiatos, na którą odbył się 2,5 godzinny rejs statkiem. Również podczas tego rejsu nie brakowało dobrej zabawy i gorącej greckiej zorby. Jedną z atrakcji był pobyt na słynnej „złotej plaży”. Poza licznymi wędrówkami po okolicy uczestnicy odwiedzili malownicze miasteczko Platamone, a w drodze powrotnej obyli wieczorną przejażdżkę kolejką.

Poza atrakcjami turystycznymi nie brakowało dodatkowych zajęć w postaci różnorodnych gier i zabaw integracyjnych i sportowych, konkursów tematycznych oraz rywalizacji w grze terenowej pt. „Jak udawać Greka”. Dla obozowiczów, którzy po raz pierwszy byli z TPD za granicą odbył się „chrzest obozowy” z wieloma atrakcjami. Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość poznania bogactwa flory śródziemnomorskiej oraz tradycyjnej kuchni greckiej. Zobacz fotorelację w galerii!

GOŚCINNA RIVIERA CZARNOMORSKA, CZYLI JAK BYŁO W BUŁGARII!!!!

Po raz czwarty zorganizowaliśmy bardzo bogaty w atrakcje wyjazd do gościnnej Bułgarii i miejscowości Kiten. UczestnicyBułgaria 4 korzystali z plaż i kąpieli morskich u wybrzeża Morza Czarnego, najczęściej w malowniczej Zatoce Konia. Odbyło się wiele fakultatywnych wyjazdów, między innymi do jednego z najstarszych miasteczek w Bułgarii z pięknie zachowaną architekturą starocerkiewną, czyli do Nesebaru, tam także młodzież skorzystała z wielu atrakcji największego na Bałkanach parku wodnego. Tradycją stała się także wyprawa do przepięknego Sozopola, gdzie poza zwiedzaniem starówki i plażowaniem młodzież obyła rejs statkiem po zatoce, wokół wyspy św. Iwana. Kolejną atrakcją była wyprawa do parku narodowego, tam obozowicze odbyli rejs po rzece Rapotamo oraz zwiedzili rezerwat lilii wodnych. Wielu wrażeń wodnych uczestnicy doznali podczas pobytu, gier i zabaw w parku wodnym Primorsko. Pod koniec obozu młodzież mogła się wykazać zdobyta wiedzą podczas konkursu wiedzy o Bułgarii. Obył się także wyjątkowy chrzest, ze względu na rekordową liczbę nowych uczestników, będących z TPD po raz pierwszy w Bułgarii, aż 36 obozowiczów zmagało się z przygotowanymi konkurencjami na plaży. Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość poznania tradycyjnej kuchni bułgarskiej. Zobacz fotorelację w galerii!