Zakopane 2018

27 maja 2018

W dniach 11 – 13 maja odbyliśmy wycieczkę do Zakopanego. Majówka w górach obfitowała w liczne wydarzenia. Podczas pierwszego dnia zwiedziliśmy Jaszczurówkę – świątynię zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza, którą rozpoczęto budować w roku 1904. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skoczni Wielka Krokiew. Nie ominął nas pobyt na Krzeptówkach oraz przejazd kolejką linową na Gubałówkę.  Wielką atrakcją było także zwiedzanie odwróconego domu oraz zakupienie pamiątek na obleganych licznie przez turystów Krupówkach.

Pogoda nas rozpieszczała i dzięki temu mogliśmy spędzić przepiękny i długi wieczór przy ognisku. Czas umilał nam gawędziarz, pokazujący tradycję i folklor Zakopanego. Każdy z nas mógł przymierzyć elementy góralskiego stroju, począwszy od korali, a na kierpcach skończywszy, czy też przekonać się ile tak naprawdę ważą zbójnicki pas i siekiera.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od pieszej i długiej wycieczki z przewodnikiem do malowniczej Doliny Kościeliskiej. Po drodze słuchaliśmy opowieści przewodnika, zobaczyliśmy tradycyjne sposoby wykonywania oscypka, a także poznaliśmy walory przyrodnicze Doliny. Zwieńczeniem wycieczki była wspaniała kąpiel w termach.

Impreza współfinansowana ze środków PFRON.