Zawody sportowe

30 marca 2015

SONY DSC27 marca 2015r. w Gimnazjum nr 4 odbył się I Wiosenny Turniej Sportowy pod hasłem „ZDROWO, BO NA SPORTOWO” dla podopiecznych świetlic środowiskowych Kolorowy Świat i Radosny Świat, które działają w Dąbrowie Górniczej pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Organizatorami imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – koło nr 5 działające w Gimnazjum nr 4 oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Zabawa miała na celu promocję aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, jak również kształtowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

DSC00083Wszystkich uczestników przywitała Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji p. Dagmara Molicka. Życzyła im wielu wrażeń, satysfakcji z udziału w zawodach i oczywiście sukcesów sportowych. Serdeczne podziękowania na ręce organizatorów złożyła Prezes Dąbrowskiego Oddziału TPD p. Bożena Muszyńska. Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową zabawę pełną emocji i wrażeń. W czasie trwania turnieju podopieczni świetlic mieli okazję bawić się wspólnie i uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zmaganiach sportowych, w tym także w rytmach muzyki. Dzieci były bardzo zadowolone i od samego początku mocno zaangażowały się w turniej. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na posiłek czyli pizzę, która specjalnie na tę okazję została zamówiona dla naszych gości. Dodatkową atrakcją był pokaz tańca nowoczesnego. Swoje umiejętności zaprezentowały uczennice klasy I a: Izabela Bera, Oliwia Kowalska oraz Olga Włodarczyk. Punktem kulminacyjnym było uroczyste podsumowanie zawodów sportowych czyli wręczenie pucharów, dyplomów i oczywiście nagród dla wszystkich zawodników. 

b Fundatorami nagród byli: TPD koło nr 5 w Gimnazjum nr 4, CSiR Dąbrowa Górnicza oraz Wydział Promocji Kultury i Sportu w Dąbrowie Górniczej. 

b Nad całością imprezy oprócz organizatorów czuwali również wolontariusze z GiSONY DSCmnazjum nr 4 w składzie: Marcelina Pilarska, Magdalena Justyniarska, Katarzyna Zieger, Jolanta Kubiczek, Aleksandra Kobiela, Arkadiusz Kłębek, Eryk Potocki, Patryk Bąk, Mateusz Paździorek, Izabela Bera, Olga Włodarczyk, Oliwia Kowalska, Maja Krawczyk, Nadia Chołaj, Julia Broda oraz Weronika Pikul. Wszyscy spisali się znakomicie. Liczna grupa wolontariuszy, świadczy o tym, że mamy wspaniałą młodzież, która potrafi wiele z siebie dać i dzielić się z innymi. 

Dzień ten przyniósł nam wiele radości i emocji sportowych!

Świetnej zabawie towarzyszyły gorące emocje w duchu prawdziwie sportowej rywalizacji, co najlepiej widać na zdjęciach.

b

Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, sponsorom, opiekunom i gościom serdecznie dziękujemy.

b

Organizatorzy: mgr Marzena Słaboń, mgr Anna Śliwa, mgr Michał Zasępa.