Zimowa przygoda w Brennej

1 lutego 2020

Dnia 23 stycznia 2020 r. dzieci i młodzież z dąbrowskich placówek oświatowych miała okazję wyjechać na wycieczkę „Zimowa przygoda” do Brennej.

W programie wyjazdu znalazło się wiele zimowych atrakcji. Najpierw chętni mogli spróbować swoich sił na lodowisku. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara. Dziewczynki i chłopcy mogli się przekonać, że utrzymanie równowagi w łyżwach na lodzie to nie lada wyczyn. Przy czym niektórzy z nich mieli możliwość jazdy na łyżwach pierwszy raz w życiu.

Po szaleństwach na lodzie, wybraliśmy się na spacer uroczymi zakątkami Brennej, aby dotrzeć na pyszny obiad do Pensjonatu Malwa. Po obiedzie i krótkim odpoczynku, wróciliśmy do centrum miejscowości, aby uczestniczyć w ciekawej prelekcji w Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia”.  Degustowaliśmy tam herbatkę ziołową oraz zapoznaliśmy się z legendami regionu i bogatym wachlarzem ziół, które tu występują.

Kolejnym punktem wyjazdu był kulig. Przejażdżka bryczkami dostarczyła uczestnikom wielu ekscytujących wrażeń, tym bardziej, że mogliśmy  ponownie zobaczyć najpiękniejsze zakątki miasteczka z  zupełnie innej perspektywy.

Ostatnim punktem imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek, po którym zmęczeni, ale uradowani, udaliśmy się w podróż powrotną do Dąbrowy.  Około godz. 19.00 wszyscy uczestnicy zostali przekazani pod opiekę rodziców i opiekunów. Wiele dzieci na koniec dziękowało za wszelkie atrakcje, które tego dnia dla nich przygotowano.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.