Wspominamy wakacje…

29 sierpnia 2023

W tym roku TPD zorganizowało dwa turnusy w nadmorskich miejscowościach – Stegnie oraz Pogorzelicy, jeden turnus w górach – Brennej oraz dwa obozy zagraniczne – w Bułgarii. Lato nad morzem będzie nam się kojarzyć z długimi spacerami plażą, ale i kąpielami w morzu, konkursami oraz zawodami sportowymi. Płynęliśmy statkiem, zwiedziliśmy Woliński Park Narodowy, Trójmiasto, Krynicę Morską, Kołobrzeg czy Niechorze ze wspaniałą latarnią morską. 

Nadmorskie turnusy pozwoliły nam nie tylko aktywnie zwiedzać, ale i równie aktywnie odpoczywać. Codziennie, dla chętnych, prowadzona była gimnastyka nad morzem. Dbających o kondycję fizyczną i zdrowie – nie brakowało. Również w górach mogliśmy „zmierzyć” naszą kondycję w terenie, poznać uroki wspaniałych okolic Brennej, zwiedzić Pętlę Beskidzką czy skosztować wypieków w Chlebowej Chacie.W Bułgarii także nie mogliśmy narzekać na brak atrakcji. Zajęcia sportowe, wycieczki, zabawy integracyjne – to tylko nieliczne z naszych zajęć. Słoneczny Brzeg i Złote Piaski – okazały się dla nas niezwykle gościnne i słoneczne. Nesebar, park wodny, wycieczka do Warny czy też rejs statkiem po zatoce na długo zostaną w naszej pamięci. Do zobaczenia już za rok!

Wspomnienia z wakacji można znaleźć w naszej galerii.

 

Kolonie w Brennej, Pogorzelicy oraz Stegnie zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.