Letnia Olimpiada Sportowa TPD i PTK

7 lipca 2014

IMG_1558Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział w Dąbrowie Górniczej wspólnie zorganizowały 3 lipca br. Letnią Olimpiadę Sportową dla pięćdziesięciorga dzieci ze świetlic środowiskowych TPD: Kolorowy Świat i Radosny Świat oraz świetlicy prowadzonej przez PTK – Klub Młodych Zdobywców.

W słoneczny wakacyjny dzień na stadionie Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków  w Dąbrowie Górniczej odbyła się pomiędzy zawodnikami z dąbrowskich świetlic ekscytująca rywalizacja sportowa w jedenastu konkurencjach. Młodzi sportowcy wykazywali się celnością m.in. w rzucie piłką do kosza i rzutkami do tarczy, okazali się szybcy i zwinni na torze z przeszkodami i w slalomie unihokeja, prezentowali również swą siłę w rzucie piłką lekarską na odległość, a skoczność –  w skoku w dal z rozbiegu i z miejsca.

Po zmaganiach sportowych wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i słodyczami. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Więcej do zobaczenia w naszej  galerii