I po wakacjach…

26 września 2019

W tym roku TPD zorganizowało dwa turnusy w nadmorskiej Pogorzelicy, gdzie humory i pogoda jak zawsze dopisywały. Kąpiele w morzu, konkursy i zawody to nie jedyne z licznych atrakcji. Zwiedziliśmy Woliński Park Narodowy, Międzyzdroje ze słynną Aleją Gwiazd oraz Świnoujście. Spotkaliśmy również Wikingów i Słowian na wyspie Wolin. 

Aktywne turnusy pozwoliły nam zwiedzić także Kołobrzeg czy Niechorze, do którego odbyliśmy pieszą wycieczkę (latarnia, motylarnia, a także muzeum nie miały już przed nami żadnych tajemnic). Niezwykłą atrakcją był przejazd ciuchcią do Rewala, zwiedzanie Trzęsacza – Muzeum 15 południka na Klifie. Niezapomniane okazały się także zabawy i gry na świeżym powietrzu, poznanie fauny i flory wybrzeża, a także znaczenia ekologii dla życia i zdrowia. Walor ekologiczny naszych wyjazdów był wspierany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nie ominął nas również pobyt w parku rozrywki w Zieleniewie. Dodatkowo, codziennie rano, dla chętnych, prowadzona była gimnastyka nad Bałtykiem.

Warto również wspomnieć o wyjeździe grupy dziesięciorga dzieci na kolonie do Łukęcina. Wyjazd nad morze był zorganizowany w ramach wsparcia Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Za granicą gościliśmy w Bułgarii i Czarnogórze. W Czarnogórze niezwykły okazał się rejs statkiem – wzdłuż wybrzeża – zwiedzanie Petrowaca i Budwy oraz plażowanie na „królewskiej plaży”. Wycieczka do Starego Baru i zwiedzanie pozostałości twierdzy oraz całodniowa wycieczka do Albanii – również stanowiły nie lada atrakcję.

Bułgaria – okazała się jak zwykle gościnna i słoneczna. Nesebar, park wodny, rejs statkiem po zatoce na długo zostaną w naszej pamięci.

Do zobaczenia już za rok!

Wspomnienia z wakacji można znaleźć w naszej galerii.