„Gwiazdor” – finał akcji z TPD – 2 odsłona

22 grudnia 2023

20 grudnia w Fabryce Pełnej Życia odbyło się coroczne spotkanie mikołajkowe „Mikołajki z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – finał ogólnopolskiej akcji Gwiazdor”. W środowy poranek 20 grudnia wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w Mikołajkach z TPD – finale ogólnopolskiej akcji Gwiazdor, zorganizowanej przez Bożenę Muszyńską, Prezes TPD w Dąbrowie Górniczej we współpracy z członkami zarządu.

Uczniowie dąbrowskich szkół od października pisali listy do Mikołaja-Gwiazdora. Listy przebyły długą drogę, wędrowały przez całą Polskę aby dotrzeć do Dąbrowy. Dzieci otrzymały wymarzone prezenty. A młodzież z Zespołu Szkół Technicznych – wolontariusze TPD – przygotowała okolicznościową dekorację, przeprowadziła świąteczne warsztaty plastyczne. Druga grupa wolontariuszy wraz z pomocnikami gwiazdora i samym Mikołajem przybyła na uroczystość z II LO im Żeromskiego.

W tej cudownej inicjatywie zrzeszającej ludzi o dobrych sercach uczestniczyło wiele wybitnych osobistości, między innymi Marcin Bazylak, Prezydent Dąbrowy
Górniczej oraz Jan Wiesiołek, Prezes Śląskiego Oddziału Regionalnego TPD. Słodkości dla dzieci przekazała p. Senator Beata Małecka-Libera oraz radny p. Edward Bober.

W trakcie spotkania miały miejsce występy dzieci i młodzieży z dąbrowskich szkół. Jako pierwsza wystąpiła młodzież z SOSW wraz z nauczycielami. Po następnym rozdaniu prezentów zobaczyliśmy dzieci z SP 8 które wystąpiły z układem tanecznym oraz z piosenkami. Następnie uroczystość uświetniła grupa taneczna z ZSP nr 7. I na zakończenie podziwialiśmy piękny występ 16 grupy tanecznej z SP7.

Magiczna świąteczna sceneria, radosna atmosfera, wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich uczestników w cudowny nastrój. W tym miejscu – pięknie dziękujemy gwiazdorom, mikołajom, sponsorom oraz wszystkim gościom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Do zobaczenia za rok!

P.S. A więcej na temat Mikołajek z TPD w naszej galerii!