W Brennej, mimo braku śniegu, dzieci i młodzież bawiły się świetnie. Odbyły się wycieczki – na basen, a także do centrum Skoczowa, gdzie podopieczni zwiedzali miasto – tradycyjny rynek oraz wzgórze, na którym papież Jan Paweł odprawił mszę podczas pielgrzymki do kraju i skąd rozciąga się wspaniała panorama na góry. Całą kolonią odwiedziliśmy Górki Wielkie w Dworze u Kossaków oraz stanicę harcerską, którą A.Kamiński opisał w „Kamieniach na szaniec”. Ponadto zwiedziliśmy Cieszyn – Pałac Książąt Cieszyńskich, rynek, basztę oraz studnię trzech braci.
Odbył się kulig z pochodniami, a w Chlebowej Chacie dzieci piekły podpłomyki, próbowały miodu, zapoznały się z tradycjami i zwyczajami tych terenów. Podopieczni chętnie korzystali z lodowiska i brali udział w warsztatach tanecznych i plastycznych. Warto wspomnieć o balu przebierańców i wieczorku regionalnym z udziałem kapeli góralskiej.
Niemniej ciekawie było w Zakopanem, gdzie zima przywitała nas śniegiem i tęgim mrozem. Jazda na sankach, kulig, zabawy na śniegu to tylko niektóre z licznych atrakcji. Kulig na saniach i pieczone kiełbaski sprawiły, że mróz nie był taki straszny. Jak co roku, stawialiśmy na aktywny wypoczynek. Piękna zima ukazała nam nowe oblicze malowniczej Jaszczurówki, piękno Krzeptówek, a wyjazd kolejką na Gubałówkę przedstawił niezwykłą panoramę Tatr. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć również na Krupówkach, gdzie wielobarwne stragany kusiły różnorodnymi pamiątkami.
Piesze wycieczki do dzielnicy Cyrhla, do Kuźnic, czy w rejony Wielkiej Krokwi dostarczyły nam pięknych, turystycznych wrażeń i pozwoliły docenić bogactwo muzeum przyrodniczego. Termy w Chochołowie zapewniły mnóstwo atrakcji, a popołudnia obfitowały w zajęcia plastyczne i kolonijne zabawy konkursowe. Warto też wspomnieć o spotkaniu z twórcą ludowym – gawędziarzem, który opowiadał nam o zwyczajach, tradycjach Górali, a także grał na instrumentach ludowych. W takiej atmosferze czas upłynął nam niezwykle szybko.
Zapraszamy już za rok!