Wycieczka do Wisły z TPD

20 października 2023

W  dniach 18-19 października TPD zorganizowało wycieczkę do Wisły. Podróż obfitowała w wiele atrakcji. Wjechaliśmy koleją linową na Szyndzielnię, skąd podziwialiśmy panoramę gór. Spacerowaliśmy wokół schroniska i cieszyliśmy sie pięknem jesieni. Ale na tym nie koniec. Tego samego dnia, po zakwaterowaniu, odbyliśmy również długi spacer po malowniczym centrum Wisły

 

Kolejny dzień to już podróż ciuchcią wiślańską, dzięki której zwiedziliśmy okolice posiadłości prezydenckiej w Wiśle – Zameczek Prezydenta na Zadnim Groniu, malowniczy wodospad – Wiślańską Niagarę. To piękny, dość wysoki, 8-metrowy wodospad, sztucznie zbudowany na Białej Wisełce w latach 50-tych XX wieku. Naprzeciw tego malowniczego wodospadu widoczne są przepławki, czyli system małych progów wodnych, umożliwiających wędrówkę rybom w dół rzeki. W okolicach Wodospadu znajduje się także hodowla pstrąga.

 

Dzięki opowiadaniom „motorniczego” ciuchci – mogliśmy dostrzec przepiękne zabytki miasta, karczmy, domy i pawilony hotelowe z historią w tle. Zobaczyliśmy też obiekty luterańskie, Nową Osadę, zaporę wodną czy też Skocznię Adama Małysza w Wiśle Malince. Pełni wrażeń, po obfitym i smacznym obiedzie, ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.