Złota jesień w Krynicy Zdroju

9 października 2019

W dniach 27-29 września TPD zorganizowało wycieczkę do Krynicy Zdroju. W jesiennej podróży wzięło udział dwadzieścioro dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wraz z opiekunami. Projekt nosił nazwę – Najpiękniejsze górskie miasta – Krynica Zdrój.

Piękna pogoda zaowocowała wieloma spacerami oraz zwiedzaniem górskich okolic Krynicy. Odwiedziliśmy Jaworzynę Krynicką, na którą wjechaliśmy koleją gondolową. Ponadto wjechaliśmy także na Górę Parkową, najstarszą w Polsce koleją linowo-terenową, by doświadczyć niezwykłej podróży w czasie. Na Górze każdy mógł usiąść w retro rowerach, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla miłośników muzyki Jana Kiepury była dostępna stylowa, muzyczna ławka, z której płyną dźwięki znanych i lubianych szlagierów sławnego tenora… Dotarliśmy także do źródełka miłości, a podroży tej towarzyszył spacer po lesie i grzybobranie.

W centrum odwiedziliśmy pomnik samego Jana Kiepury oraz Nikifora. Dodatkowo, skosztowaliśmy cenionej wody w centrum uzdrowiska oraz zwiedziliśmy, obfitujący w zabytki oraz upominki, Deptak miasteczka.

Wieczorami nie zabrakło natomiast gier i zabaw integracyjnych.

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych.