Karnawał trwa!

31 stycznia 2015

karnawał3 201528 stycznia 2015 roku wolontariusze szkolnego koła TPD z Gimnazjum nr 1 zorganizowali już kolejny bal karnawałowy dla wychowanków świetlic środowiskowych działających pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Początek ferii uczciliśmy nie tylko zabawą taneczną.  Tańcom towarzyszyły liczne konkursy przygotowane przez młodzież z gimnazjum.  Była to druga impreza integrująca wychowanków obu świetlic, którzy mieli możliwość podczas wspólnej wesołej zabawy poznać się i zaprzyjaźnić oraz kolejny raz zintegrować z kolegami gościnnie ich przyjmującymi w Gimnazjum nr 1.

Wolontariusze przygotowali atrakcję w postaci gry dydaktycznej „W świecie bajek”. Wspólnej karnawałowej zabawie towarzyszyły wesołe pląsy taneczne, gry i zabawy z nagrodami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy. Podopieczni z obu świetlic „Kolorowy Świat” i „Radosny Świat” odgadywali postaci z bajek, układali puzzle przedstawiające baśniowych bohaterów i odpowiadali na pytania na podstawie czytanych przez wolontariuszy bajek i opowiadań.

Jak bal to bal – więc wrażeniom nie było końca! Nasi podopieczni mogli po raz pierwszy w życiu 111_4390zatańczyć z Królewną Śnieżką, Myszką Miki i Dziewczynką z zapałkami. Mogli też pozazdrościć odwagi Czerwonemu Kapturkowi, zapytać go o zdrowie babci czy też uścisnąć rękę Smurfom i zobaczyć na żywo Kota w butach. Na wszystkich konkursowiczów czekały słodkie upominki. Ale nie tylko chętni potwierdzenia swojej wiedzy mogli otrzymać coś pysznego. Oprócz didżeja, czekały na nas pięknie udekorowane stoły, słodkości i inne specjały. Jak to w karnawale – niczego nie zabrakło. Nie byłoby to możliwe bez działalności kół i ich opiekunów. Zobacz jak bawiliśmy się podczas balu!

b Nad całością imprezy czuwali opiekunowie świetlic oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1: panie Joanna Prychodko, Anna Tylec i Marta Kędzior – Rogala.

b Zarząd TPD kieruje serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły pani Jolancie Pludrak za możliwość nieodpłatnego zorganizowania balu dla dzieci.