Rusza nowa świetlica TPD – „RADOSNY ŚWIAT”

28 lutego 2012

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej zaprasza do nowej świetlicy socjoterapeutycznej „Radosny Świat”. Świetlica będzie działać przy Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej już od 1 marca w godz.15.00-19.00. To już druga świetlica prowadzona przez Stowarzyszenie TPD. Przy Zespole Szkół Specjalnych nr 6 działa bowiem świetlica integracyjno-środowiskowa „Kolorowy Świat”.

„Radosny Świat” oferuje wszystkim podopiecznym bogatą ofertę zajęć tematycznych takich jak: zajęcia komputerowe, językowe, sportowe czy też plastyczne. Wychowankom zapewniamy pomoc przy odrabianiu lekcji oraz pomoc w nauce. W każdej chwili, w ramach uczęszczania na zajęcia, będzie można skorzystać również z porad psychologa i pedagoga.

Jednak „Radosny Świat” to nie tylko szansa na rozwój edukacyjny naszych podopiecznych. Stawiamy także na ich aktywność sportową – raz w tygodniu będą organizowane wyjścia na basen, jak również aktywność związaną z odwiedzaniem i poznawaniem miejsc kultury i sztuki (w ramach świetlicy będą organizowane wyjścia do kina, teatru, a także wyjazdy na wycieczki).

Przy realizacji projektu świetlicy socjoterapeutycznej „Radosny Świat”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej współpracuje z MOPT-em, Biblioteką Miejską, Stowarzyszeniem Linia oraz Klubem Wolontariusza „Unia Serc”.

Szczegółowych informacji na temat zapisów dzieci udzielamy pod numerem telefonu 505 028 181.

Projekt świetlicy finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.